Dobrodosao Gost, Registruj se OVDE, i pridruzi se Boemi Forumu.
  • Login:

Dobrodošli na BOEMI FORUM.

Ako je ovo Vaša prva poseta, prvo pročitajte FAQ klikom na prethodni link. Možda ćete morati da se registrujete pre nego što dobijete opcije za postavljanje.

+ Odgovorite na temu
Rezultati 1 do 1 od 1
    Pocasni clan
    Serbia
    smboemi avatar

Datum registracije
    26.03.2012
    Pol
    Musko
    Teme
    150

Saban Saulic - Biografija

Saban Saulic - Biografija

[Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

Saban Saulic je srbijanski pjevac narodne muzike. U toku bogate karijere, zbog iznimnih glasovnih mogucnosti, u medijima i od publike dobio je nadimak "kralj narodne muzike".

Rodjen je 6. 5. 1951. u Sapcu. Njegova majka Ilduza Demirovic je iz Bijeljine, gdje je on i sam proveo dosta vremena.
    Saulic zivi i radi u Beogradu. Sa suprugom Gordanom ima troje djece - kcerke Sanelu i Ildu (koja je krenula ocevim pjevackim stopama) i sina Mihajla. Omiljeni hobiji su mu pecanje, u svojoj vikendici u Krcedinu i nogomet.

Prvi album Sabana Saulica izisao je 1969. godine, kada je imao 18 godina. Do 1976. godine autor njegovih pjesama bio je Buca Jovanovic, a od te godine sve svoje hitove pisao je licno.
    Godine 1985. napisao je pjesmu "Gordana", koju je posvetio svojoj zeni (s kojom je u tom trenutku bio nakratko rastavljen). Pjesme "Dodji da ostarimo zajedno" i "Dva galeba bela" smatraju se jednim od najboljih ikad otpjevanih narodnih pjesama. Osim ovih, veliki njegovi hitovi bili su i "Uvenuce narcis beli", "Sine", "Danima te cekam", "Snezana", "Odlazis, odlazis", "Pozn'o bih te medj' hiljadu zena" i dr.
    On je jedan od pjevaca s najvecim brojem prodatih ploca u bivsoj Jugoslaviji.

Intervju Sabana Saulica

Kralj narodne muzike, kako su Saulica nazvali obozavaoci i mediji, istice da i danas mnogo uci o muzici i dodaje da ce se, dok je ziv, truditi da na scenu donese nesto novo. Ovaj pjevac mnogobrojnih najljepsih narodnih kompozicija kaze da se dosadasnji trud i unosenje novina isplatilo. Za "Nezavisne" govori o cetiri decenije estradnog rada, te aktuelnim prilikama na estradi u Srbiji, ali otkriva i da ce publiku uskoro obradovati duetom sa kcerkom Ildom..

"Meni se cini da je teze opstati nego uspeti. Video sam mnoge kolege koje su dolazile na scenu, bile popularne, ali nakon godinu, dve ili tri, "propadale". Nimalo nije lak ovaj posao, iziskuje mnogo odricanja. Sve je uredu i nekako se izdrzi kad je pesma u pitanju, to me nosi. Medjutim, putovanje "ubija", ali sve se to trpi i zaboravi kada se dodje do pesme. Kada sam pocinjao, morao sam neceg da se odreknem. Bio sam izuzetno talentovan za fudbal. E, onda, kada sam poceo da pevam, nesto je moralo da ode, tako da je tom prilikom otisao fudbal. I, onda sam, gradio svoju karijeru, gradio pevanje, donosio nesto novo na estradu. Cini mi se, dok sam ziv, da cu se uvek uciti i gledati da nesto novo donesem. Na moju srecu, tako je i bilo u mojoj karijeri i sigurno je da se isplatio taj mukotrpni rad i donosenje novotarija."Ja sam pesme od 1975. godine, sto se muzike tice, uglavnom pisao sam. Tako sam na svet doneo kompozicije koje ste spomenuli, ali i "Sneg je opet, Snezana", "Sanela", i sve one, od te 1975. godine, jos uvek su hitovi. Ja sam to srcem radio, tako da su te pesme nastale u dahu, kada sam bio inspirisan, imao mnogo ideja. Sada se plasim da nema ni tih ljudi koji hoce da im se urade pesme, a da budu aranzirane kao sto su te kompozicije bile. Tada je sviralo 50 muzikanata.

U ovim novim pesmama nema ni srca ni duse, sve se svodi na cistu tehnologiju, tako da dva clana urade sve, kombinuju neke budalastine i nema sanse da to bude narodna muzika. Bojim se da tih kompozitora koji su nekada bili plodonosni, vise nema, nekako su se povukli, predali brzo, i pustili ovim nadrikompozitorima da sad oni kradu tudu muziku, grcku, spansku, tursku... Dakle, nadrikompozitori su sebe nazvali kompozitorima, a pri tome nemaju pojma sta znaci "n" od narodne muzike.

Saban je zagrizeni cutolog, samotnjak, kada nije negde na turneji, a kako kaze, 300 dana u godini peva po Evropi, Kanadi, Americi ili Australiji, slobodno vreme najradije provodi pored Dunava, u svojoj vikendici u Krcedinu. Pored porodice i pesme, ribolov je njegova najveca ljubav.

Diskografija

Dajte mi utjehu (1969)
    Sutra nek' dodje kraj (1970)
    Zbog neverstva jedne zene (1970)
    Sada je svemu kraj (1971)
    Sjecam se te zene (1972)
    Bio sam pijanac (1972)
    Saban Saulic (1976)
    Dva galeba bela (1978)
    Dodji da ostarimo zajedno (1979)
    Ponovo smo na pocetku srece (1980)
    Meni je s tobom sreca obecana (1981)
    Svetlana (1982)
    Tebi ne mogu da kazem ne (1984)
    Kafanska noc (1985)
    Kad bi casa znala (1986)
    Vanredni album (1986)
    Kralj boema/Verujem u ljubav (1987)

Samo za nju (1988)
    Ljubav je velika tajna (1988)
    Ljubav je pesma i mnogo vise (1989)
    Pomozi mi, druze, pomozi mi, brate (1990)
    Andjeoska vrata (1992)
    Ljubavna drama (1994)
    Volim da volim (1995)
    Tebi koja si otišla (1996)
    Vanredni album (1996)
    Ljubav je slatka robija (1997)
    Tebe da zaboravim (1998)
    Za novi milenijum (2000)
    Nema nista, majko, od tvoga veselja (2001)
    Kralj i sluga (2002)
    Sadrvani (2003)
    Album 2004 (hitovi + 2 nove pjesme: "Postelja" i "Sa njom sve") (2004)
    Telo uz telo (2005)
    Bogati siromah (2006)
    Milicu Stojan voleo (2008)
    Poslednji put izmenjeno od michondi; 17.07.2012 u 05:01.

+ Odgovorite na temu

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke