Dobrodosao Gost, Registruj se OVDE, i pridruzi se Boemi Forumu.
  • Login:

Dobrodošli na BOEMI FORUM.

Ako je ovo Vaša prva poseta, prvo pročitajte FAQ klikom na prethodni link. Možda ćete morati da se registrujete pre nego što dobijete opcije za postavljanje.

+ Odgovorite na temu
Rezultati 1 do 1 od 1
  1.   Ovo je poslednja Staff poruka u ovoj temi.   #1
    Zlatni clan
    Serbia
    lilly avatar

Datum registracije
    07.06.2010
    Godina
    49
    Pol
    Zensko
    Windows XP/2003 Safari
    Teme
    194

Piloti [Beograd] - biografija

Piloti [Beograd] - biografija

Grupa Piloti nastala je od muzičara iz grupe Kako, a u prvoj postavi bili su vođa grupe Zoran Lesandrić Kiki (vokal, gitara), Dragan Andrić (bas), Goran Bogićević (gitara) i Nenad Atanasijević (bubnjevi). Svoj prvenac "Piloti" objavili su 27 Avgusta 1981 godine za PGP RTB u produkciji Dragana Jovanovića. Album je snimljen u studiju SM a sve aranžmane uradila je grupa. Muziku za kompletan album uradio je Zoran Lesandrić kao i sve tekstove osim "Imam diplomu", "Svi smo mi ponekad anđeli" i "Veseli momci" koje je napisao zajedno sa Goranom Bogićevićem. Pored navedenih pesama izdvaja se mega hit "Ne veruj u idole" koji je objavljen skoro na svim kompilacijama vezanih za New Wave period, "Nina" i "Novo odelo". Posle velikog uspeha prvog albuma već 20 Aprila 1982 godine grupa objavljuje svoj drugi album "Dvadeset godina" za PGP RTB. Album je snimljen u studiju "Plava Šupa" od 28 Februara do 4 Aprila pod palicom Dragana Vukićevića u produkciji Saše Habića. Sve tekstove i muziku napisao je Kiki a aranžmane je uradila grupa. Sa albuma bih izdvojio pesme "Dvadeset godina", "Noć u gradu", "Džoni je krenuo u rat" i "Ja sam jurio za vetrom". Krajem 1982 godine Piloti su započeli snimanje trećeg albuma "Zvuci civilizacije" koji nikad nije objavljen zbog odlaska Kikija u vojsku i raspada grupe. Povratak na scenu nastao je krajem 84 i početkom 85 godine u novoj postavi. Pored Kikija novi članovi benda su postali Zoran Obradović Ćera (bubnjevi), Safet Petrovac Saja (gitara) i Miško Plavi (bas). U ovoj postavi objavili su svoj treći album "Kao ptica na mom dlanu" 25 Maja 1987 za PGP RTB u produkciji Dušana Petrovića Šaneta. Album je snimljen od Septembra '86 do Aprila '87 godine u studiju "Ša-Na-Na". Kao i na prva dva albuma muziku i tekstove napisao je Kiki osim pesama "Noć čeka nas" zajedno sa Goranom Bogićevićem i "Pišem po zidu" sa Ilijom Stankovićem. Na albumu je svirao veliki broj muzičara: Dejan Grujić (bas), Darko Grujić (klavijature), Vlada Negovanović (gitare), Enco Lesić (klavijature), Valdet Šaćiri (klavijature), Jovan Maljoković (saksofon), Nenad Stefanović Japanac (bas) i Bane Lesandrić (prateći vokali). Dodatnu pomoć i podršku na albumu pružili su Oliver Mandić, Bajaga, Bata Kovač, Zana Nimani i mnogi drugi. Sa albuma pored pesme "Kao ptica na mom dlanu" koja je postala jedan od najvećih hitova te godine izdvojio bih pesme "Kada sanjamo", "Rekla je da u mojoj glavi čuje gitare i bubnjeve" i "Devojka bez imena".
    Svoj četvrti album "Osmeh letnje noći" objavili su 11 maja 1988 godine za PGP RTB po prvi put u sopstevnoj produkciji. Album je snimljen u studiju A&G Aprila 1988 godine.Muziku i tekstove napisao je Kiki Lesandrić a aranžmane je uradila grupa. Na albumu su gostovali Saša Lokner (klavijature), Bane Lesandrić (prateći vokali), Viktorija (prateći vokal u pesmi "Sa tvoje strane ulice") i Zoran Vračević (udaraljke i programiranje). Sa albuma pored velikog hita "Leto" izdojio bih pesme "Ako misliš da sam tužan" i "Ona". U toku 1989 godine grupu je napustio Saja a grupi se pridružio kao stalni član Kikijev brat Bane Lesandrić (bas i akustična gitara, prateći vokali)..
    29 Marta 1990 godine za PGP RTB objavljuju svoj peti album "Neka te bog čuva za mene" u sopstvenoj produkciji. Sve tekstove napisao je Kiki kao i muziku osim pesama "Jedino što nam ostaje" obrada Pit Townshenda i "Tihi, tiho" za koju je muziku napisao Bane Lesandrić. Kompletan materijal programirao je Laza Ristovski i ujedno odsvirao klavijature u pesmama "Tiho, tiho" i "To nikad nećeš znati". Snimatelj albuma Vlada Negovanović je odsvirao solo i ritam gitare u pesmi "Kao nekada". Specijani gost na albumu bio je Goran Bregović koji je odsvirao solo gitare u pesmi "Tiho, tiho" kao i Jovan Maljoković (saksofon), Darko Grujić (prateći vokali) i Jelena Galončić (prateći vokali). Pored velikog hita "Tajna je u tebi skrivena" izdvojio bih pesme "Tiho, tiho" i "Neka te bog čuva za mene".
    22 Avgusta 1991 PGP RTB objavio je kompilaciju najvećih hitova grupe Piloti na kojoj su se našli najveći hitovi grupe sa prvog, trećeg, četvrtog i petog albuma.
    1993 godine za PGP RTS-Komunu objavljuju album "Zaboravljeni" iz istoimenog filma. Album je snimljen u studiju Laze Ristovskog od proleća '92 do proleća '93 godine a masterizovan u studiju "Utopia Digital Studio" u Budimpešti. Album su producirali Kiki, Laza Ristovski i Miško Plavi. Muziku i tekstove napisao je Kiki Lesandrić osim "Spavaju li oči nebeske" Marina Tucaković i Goran Bregović i "Zaboravljeni" Laza Ristovski. Na albumu su gostovali Goran Bregović, Marko Nafta, Nenad Stefanović Japanac, Bata Božanić i drugi. Sa albuma bih izdvojio pesme "Čini mi se da" i "Kao da je mesec stao za nas dvoje". U periodu od 1993 do 1996 Kiki Lesandrić je radio na velikom broju albuma naših muzičara da bi povratak usledio na festivalu Budva '96 godine sa pesmom "Neverna si", i u Novembru iste godine godine objavljuju svoj poslednji album "Dan koji prolazi zauvek" za Komunu u produkciji Kikija Lesadrića i Igora Borojevića.. Sve tekstove napisao je Kiki Lesandrić a muziku je zajedno uradio sa Zoranom Babovićem. Pored starih članova na ovom albumu u grupi su bili: Nenad Stefanović Japanac (bas), Nenad Jelić (udaraljke, vokal) i Ana Popović (gitara). Na albumu su pomogli Goran Bregović, Maksa Ćatović, Aca Milenković, Miša Amadeus i mnogi drugi. Sa albuma bih izdvojio pesme "Neverna si" i "Dan koji prolazi zauvek". Godina 1997 je ujedno i kraj grupe Piloti a Bread Ventures Records je iste godine objavio kompilaciju sa osamnaest najvećih hitova grupe.
    Poklon pesme "Novo odelo" sa prvog "Kao ptica na mom dlanu" sa trećeg, "Ona" sa četvrtog i "Neka te bog čuva za mene" sa petog albuma, a u našoj muzičkoj sekciji možete čuti kompletan prvi i drugi album.
    B.S. BalkanUk Team
    Diskografija
    Albumi:
    Piloti (PGP RTB 1981)
    Dvadeset godina (PGP RTB 1982)
    Kao ptica na mom dlanu (PGP RTB 1987)

Osmeh letnje noći (PGP RTB 1988)
    Neka te bog čuva za mene (PGP RTB 1990)
    Najveći hitovi 1981-1991(PGP RTB 1991)
    Zaboravljeni (PGP RTS-Komuna 1993)
    Dan koji prolazi zauvek (Komuna 1996)
    Ne veruj u idole-Kompilacija (Bread Ventures Records 1997)

+ Odgovorite na temu

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke