Dobrodosao Gost, Registruj se OVDE, i pridruzi se Boemi Forumu.
  • Login:

Dobrodošli na BOEMI FORUM.

Ako je ovo Vaša prva poseta, prvo pročitajte FAQ klikom na prethodni link. Možda ćete morati da se registrujete pre nego što dobijete opcije za postavljanje.

+ Odgovorite na temu
Rezultati 1 do 1 od 1
  1.   Ovo je poslednja Staff poruka u ovoj temi.   #1
    Pocasni clan
    Serbia
    smboemi avatar

Datum registracije
    26.03.2012
    Pol
    Musko
    Teme
    575

Zeljko Samardzic - Biografija

Zeljko Samardzic - Biografija

[Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

Zeljko Samardzic je rodjen 3. oktobra 1955. godine u Mostaru. Otac mu je bio vojni oficir, pa je tako Zeljko u mladosti cesto mijenjao prebivaliste. Zivio je u Niksicu, Igalu, Zadru da bi se kao tinejdzer ponovo vratio u Mostar. Tokom srednje skole vrlo brzo je postao poznat kao dobar imitator Kemala Montena.
    Prva pjesma koja mu je donijela paznju medija je bila “Moja Marija je drugacija” sa kojom je nastupao na festivalu “Prvi aplauz” koji se odrzavao u Banja Luci. Vrlo brzo ova pjesma je postala hit u Bosni. Kada je izbio rat Zeljko je sijedio u svom apartmanu dok se napolju vodila borba. Rikoset je uleteo u njegov stan u pogodio ga u nogu. Posle puno nevolja uspio je da sa zenom i cerkom napusti Bosnu i preko Slovenije i Madjarske dospije do Srbije. Kada je dosao u Srbiju zivio je u naselju Borca i poceo da pjeva po diskotekama i kafanama.

[Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

Sa 40 godina nastupajuci u elitnom klubu “Ambasador” upoznao je i biznismena koji je finansirao njegov prvi album na kome su radili Marina Tucakovic i Aleksandar Futa Radulovic. Objavio je ukupno 11 albuma, poslednji “Kojim dobrom mila moja” 2009 godine. Diskografija Zeljka Samardzica: Oko tvoje neverno (1994) Bilo je lepo (1995) Sudbina (1995) Jednom kad nam dodju sijede (1996) Sjecanje na ljubav (1996) Zveket srca (1997) Sve je moje tvoje (1998) Sentimentalan covek (2001) Lice ljubavi (2005) Ja Kunem Se U Ljubav i 16 Balada (2008) Kojim dobrom mila moja (2009)

+ Odgovorite na temu

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke