Dobrodosao Gost, Registruj se OVDE, i pridruzi se Boemi Forumu.
  • Login:



Dobrodošli na BOEMI FORUM.

Ako je ovo Vaša prva poseta, prvo pročitajte FAQ klikom na prethodni link. Možda ćete morati da se registrujete pre nego što dobijete opcije za postavljanje.

+ Odgovorite na temu
Rezultati 1 do 1 od 1
  1.   Ovo je poslednja Staff poruka u ovoj temi.   #1
    Pocasni clan
    Serbia
    smboemi avatar

    Datum registracije
    26.03.2012
    Poruke
    5.871
    Pol
    Musko
    Teme
    545

    Vasilija Radojcic - Biografija

    Vasilija Radojcic - Biografija

    [Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

    Vasilija Radojcic je pevacica srpske izvorne i narodne muzike.

    Rodjena je u Kragujevcu, 21. april 1936 godine, gde je zavrsila gimnaziju. Posle toga upisala je studije francuskog jezika na Filoloskom fakultetu. Od 1958. bila je solista Radio Beograda, a od 1961. pocela je da snima za PGP-RTB.
    Pevacku karijeru je pocela sezdesetih godina 20. veka. Mnoge njene pesme postale su hitovi koje slusaju razlicite generacije, evergrin. Kvalitetne interpretacije i glas obojen emocijama privukli su veliki broj postovalaca.

    [Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

    U izdanju PGP RTS objavila je kompilatorni album, Vasilija Radojcic: "Pesme koje se pamte I - 40 godina sa nama". Pesme sa tog albuma, ujedno i njene najpoznatije, su: Dimitrijo, sine Mitre (1965), Veseli se kucni domacine (1979), Moj Milane kad' u vojsku podes (1964), Na Uskrs sam se rodila (1966), Zasto pitas kol'ko mi je leta (1971), Mito, bekrijo (1970), Dzumbus, dzumbus masala (1977), Bese nekad Mitke i Kostana (1962), Pamtis li jos ljubav moju (1984), Srce moje tise, tise (1961), Sta cu majko, sta cu (1968), Zar je nasa ljubav lazna bila (sa Tozovcem) (1970), Za rodjendan tebi, sine (1983), Zapevala sojka ptica (1969), Ajde Jano, kolo da igramo (1978), Zbogom ostaj moja ljubavi (1980), Kisa pada trava raste (1980), Nemoj mene ljubiti (1973), Tamna noci, tamna li si (1977), Jel' ti zao sto se rastajemo (1976).

    [Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

    Pored toga poznate su i pesme „Ej, ludi Stojane“, „Obrase se vinogradi“, „Zapisi u svom srcu“, „Svekrvo bre“ i mnoge druge.
    Ucestvovala je na mnogim muzickim svecanostima i festivalima, npr. 1979. je ucestvovala na "BEMUS" kao vokalni solista. Ucestvovala je u mnogim TV emisijama muzickog karaktera, npr. 1986. imala je emisiju u serijalu "Moj koncert", zatim 1984. u emisiji "Zvuci prijedorske harmonike" posvecenoj harmonikasu Dusanu Radeticu iz Prijedora itd.


    Dobitnik je majstorskog pisma za zivotno delo, u Nisu decembra 2005, priznanja koje dodeljuje Udruzenje zanatlija u okviru manifestacije "Umetnici, zanatlije za niske meraklije". Tom prilikom Vasilija je izjavila "Razlicito su me do sada nazivali - doajenom i prvakom, ali nikada majstorom".

    Zvanje istaknutog umetnika je stekla 1980. godine. Dobitnica je Estradne nagrade Srbije (1978) i Estradne nagrade Jugoslavije (1983). Bila je predsednik Udruzenja estradnih umetnika Beograda.

    Vasilija Radojcic je umrla 25. septembra 2011. godine u Beogradu.


 
+ Odgovorite na temu

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke